Udane starty młodych narciarzy z Kamiennej Góry

Alina Gierak
Na Igrzyskach Dolnośląskich w Narciarstwie Zjazdowym w Zieleńcu uczestniczyli zawodnicy ze szkół z Kamiennej Góry. Starty były bardzo udane

15 lutego startowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Bartek Bocheński (15 miejsce), Adam Szawłowski (28 miejsce) i Jakub Kuklis (nie ukończył).
Drużynowo chłopcy zajęli 9 miejsce (startowało 88 zawodników z 30 szkół). Opiekunem był Zbigniew Lema.

18 lutego startowały reprezentantki Gimnazjum nr 2 w składzie: Paula Kuklis (8 miejsce), Wiktoria Bielańczyk (12 miejsce) i Justyna Cieślak 23 miejsce. Drużynowo dziewczęta zajęły 5 miejsce (startowały 53 zawodniczki z 18 szkół).

19 lutego startowali reprezentanci Gimnazjum nr 2 w składzie: Grzegorz Bruździak (9 miejsce), Jakub Boczkowski (16 miejsce), Michał Stec (nie ukończył) i Łukasz Kaczor (nie ukończył). Drużynowo chłopcy zajęli 5 miejsce (startowało 67 zawodników z 20 szkół).

20 lutego startowały reprezentantki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Karolina Pałkiewicz (6 miejsce), Nikola Stec (15 miejsce), Natalia Wąchała (21 miejsce) i Monika Fijał (nie ukończyła). Drużynowo dziewczęta zajęły 5 miejsce (startowało 51 zawodniczek z 17 szkół).

21 lutego startowali reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Dominik Cebula (5 miejsce), Maciej Styrna (15 miejsce), Maciej Gruszczyński (nie ukończył) i Michał Marcinkowski (nie ukończył). Drużynowo chłopcy zdobyli 3 miejsce, medale brązowe i puchar dla szkoły ( startowało 76 zawodników z 24 szkół).

Opiekunem reprezentacji gimnazjum i liceum był Krzysztof Pawlikowski, od strony technicznej narciarskiej (jak przejechać slalom) Sławomir Staniec, który również startował jako przedzjeżdżacz.

W pierwszej dziesiątce uplasowało się dwóch zawodników i dwie zawodniczki z Kamiennej Góry (Dominik Cebula, Grzegorz Bruździak, Paula Kuklis i Karolina Pałkiewicz). Natomiast w drugiej dziesiątce trzech zawodników i dwie zawodniczki (Bartek Bocheński, Maciej Styrna, Jakub Boczkowski, Wiktoria Bielańczyk i Nikola Stec) i w trzeciej jeden zawodnik i dwie zawodniczki (Adam Szawłowski, Natalia Wąchała i Justyna Cieślak).