MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerem do 34 km od Kamiennej Góry. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 18 - 19 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozważasz wycieczkę rowerową w okolicy Kamiennej Góry? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych propozycji. Są różne pod względem trudności czy długości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 34 km od Kamiennej Góry. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w okolicy Kamiennej Góry proponujemy na weekend.

Spis treści

Rowerem w pobliżu Kamiennej Góry

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 34 km od Kamiennej Góry, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 18 maja w Kamiennej Górze ma być 17°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 39%. W niedzielę 19 maja w Kamiennej Górze ma być 20°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 49%.

🚲 Trasa rowerowa: ATRAKCJE WAŁBRZYSKICH OKOLIC

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 50,77 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 16 min.
  • Przewyższenia: 347 m
  • Suma podjazdów: 2 643 m
  • Suma zjazdów: 2 560 m

Tofik32 poleca trasę rowerzystom z Kamiennej Góry

Trasa przeważnie asfaltowa, lecz w miejscowościach gdzie ruch nie jest duży, piękne pejzarze, dużo przyrody, agroturystyka. Jest troszke podjazdów ale da się je pokonać - wysiłek włożony w podjazdy zrekompensują widoki. Podczas trasy można też liznąć troszke historii tej pradawnej ZAMEK GRODNO mieszczący się na wzgórzu u jego podnórza rozciągfa się Jezioro Bystrzyckie, w miejscowości Jugowice - WŁODARZ największy kompleks podziemi RIESE - miejsce przymusowych robót w okresie 1943 - 1945, oraz w miejscowości Walim - Sztolnie Walimskie także piękny obiekt podziemi - w obu tych miejscach można zobaczyć pięknie zachowane działa przeciwlotnicze, opancerzone pojazdy itp przedmioty związane z okresem II wojny światowej. Trasa fajna i godna polecenia :)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania Kowary , Bukowiec , Janowice Wlk , Miedzianka

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 93,34 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 428 m
  • Suma podjazdów: 2 017 m
  • Suma zjazdów: 2 290 m

Rowerzystom z Kamiennej Góry trasę poleca Januszek_44

Dziś kolejny dzień poszukiwania krzyży pojednania . Auto zostawiam na parkingu pod sztolnią uranową w Pogdórzu . Na koniec dnia zwiedzę tą kopalnię . Teraz ruszam jednak rowerem . Zjazd w stronę Kowar jest stromy . Betonowe przepusty odwadniające dość ostre . PO 700 metrach łapię kapcia . Wiem ,że to tzw "snake" - ugryzienie węża , nawet nie próbuje załatać . Zakładam nową dętkę i w drogę . Pierwszy krzyż pokutny znajduje się na ulicy Jeleniogórskiej po prawej stronie drogi tuż przed wjazdem na drogę główną . Potem Bukowiec , jeden z krzyży przy ulicy Wiejskiej , przy płocie , drugi tzw choleryczny przy kościele . Przy okazji piękny widok na Śnieżkę . Jest już bardzo gorąco , ale wiatr sprawia ,że jedzie się dobrze . Drogi prawie puste , asfaltowe . Janowice Wlk też jakieś takie senne . Krzyż pokutny w szczycie kościoła . Trudno znaleźć dogodne miejsce do zrobienia zdjęcia . Teraz Miedzianka . Tuż przez browarem , po lewej stronie stroi kamienny krzyż z napisem MEMENTO . Teraz jazda w stronę Wieszcziszowic . Po drodze można zaliczyć kolorowe jeziorka . Ruszam w stronę Rędzin . Mocny podjazd i w zwieńczeniu krzyż milenijny . Byłem już tu chyba ze 4 lata temu . Widok z przełęczy Rędzińskiej wspaniały . Po drodze jeszcze widok na jezioro Bukówka i ostatni w dniu dzisiejszym krzyż pokutny na prz Kowarskiej . Do sztolni z przewodnikiem wchodzę o 14.30. Półtorej godziny mija szybko . Z przyjemnością wchodzą d rozgrzanego słońcem auta
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Trójgarb na rowerze

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 34,65 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 35 min.
  • Przewyższenia: 430 m
  • Suma podjazdów: 788 m
  • Suma zjazdów: 783 m

Januszek_44 poleca trasę mieszkańcom Kamiennej Góry

Na Trójgarbie ostatnio chyba byli wszyscy , powstała tam wieża wieża widokowa , która ściąga tłumy żądnych widoków turystów . Kiedy byłem tam ostatnio było dość ponuro i o wieży nikt nie myślał .
Wyruszam rowerem ze Starych Bogaczowic . Wybór pada na tą miejscowość bo znajduje tu duży bezpłatny parking . Ruszam w stronę Trójgarbu . Po drodze mijam zabytkowy wiatrak , który nie bardzo pasuje mi do tego krajobrazu . Od tego momentu towarzyszy mi jednak widok nowej wieży i wspaniałe widoki na góry . Nawigacja rowerowa prowadzi mnie częściowo szlakami pieszymi , ale też czasem zupełnie bez szlaku . Efekt jest taki ,że na trasie brak jest turystów a widoki są przecudne , i ten dreszczyk emocji ....czy ta droga zaraz się nie skończy . Ostatni odcinek pod szczytem pcham rowerem bo o jakiejkolwiek jeździe nie ma co marzyć . Wieża widokowa robi faktycznie wrażenie , widoki przepiękne a i turystów nie było zbyt wielu . Zostaje już tylko powrót do parkingu . Przed wyjazdem wstępuje jeszcze do restauracji , która znajduje się obok parkingu . Na pierwszy rzut oka zwykła jadłodajnia . Jedzenie jakie tu jednak serwują zasługuje na uwagę , zjadłem przepysznego placka ...inne potrawy wyglądają równie rewelacyjnie .
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Tajemnicze okolice Gór Sowich DOT114

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 29,36 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 60 min.
  • Przewyższenia: 352 m
  • Suma podjazdów: 920 m
  • Suma zjazdów: 920 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę rowerzystom z Kamiennej Góry

Krótka charakterystyka

Trasa bardzo efektowna, umiarkowanie trudna. Taka rowerowa "huśtawka". Dużo zmienności, a do tego atrakcje turystyczne i krajobrazowe po drodze. Zaczynamy w Głuszycy i poruszamy się przeciwnie do wskazówek zegara.
Głuszyca - Rzeczka (strona południowa)

Za miastem w lesie czeka nas dłuższa jazda po utwardzonej kamieniami drodze (do wytrzymania). Można, a nawet warto, zaplanować zwiedzanie kompleksu podziemi w Osówce (ale trzeba zabrać ze sobą zapięcia). Przed Rzeczką Górną trochę asfaltu.

Rzeczka Górna - Walim - Rzeczka Górna

Czyli pętla wokół Rzeczki. Tutaj mamy falowanie; zjazdy i podjazdy. Na początku widokowe łąki, odcinek zjazdu przez Rzeczkę i leśny podjazd do wiaty przed Małą Sową. Od tego momentu jest już rewelacyjnie - ostry zjazd, później zapomniane ścieżynki i odzyskiwanie wysokości (oj stromo) do Rzeczki Górnej.

Rzeczka - Głuszyca

Wyjątkowy, epicki, kawałek poprowadzony ścieżynkami i drogami po zlikwidowanej linii kolejowej. Po drodze bunkry i obiekty Osówki a później Sobonia. Można tu spędzić dowolnie dużo czasu na eksploracjach terenowych (jak ktoś lubi). Gdy nam się to znudzi to przed Głuszycą natkniemy się na kaskadę pięciu przepływowych stawów z efektownymi przelewami (które w zimie stają się lodospadami).

Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Wałbrzych w stylu Strefa MTB Sudety

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 119,97 km
  • Czas trwania wyprawy: 10 godz. i 40 min.
  • Przewyższenia: 522 m
  • Suma podjazdów: 3 608 m
  • Suma zjazdów: 3 597 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kamiennej Góry poleca Pschemoo

Bardzo wymagająca technicznie i kondycyjnie trasa, wokół Wałbrzycha. Strat i Meta w Szczawnie Zdroju. Po drodze zaliczamy około 10-11 charakterystycznych dla tego rejonu szczytów. O ile podjazdy (choć miejscami bardzo strome nawet 27%), to zjazdy szlakami pieszymi muszę zaliczyć do najcięższych. Rekompensatą za trudy - są niesamowite widoki. Trasa przebiega również lokalnymi ścieżkami, singlami czy szutrowymi trawersami. Po przejechaniu tej trasy, zmęczenie miesza się z radością z jej pokonania.
Zachęcam do spróbowania swoich sił.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Przegląd i naprawa roweru

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria na rower

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kamiennagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto